بررسی برخی از مشکلات لپ تاپ اچ پی و راه رفع آن ها-بخش اول بیست و نه/دی

برسی برخی از رایج ترین مشکلات لپ تاپ اچ پی و راه رفع آنها در نمایندگی اچ پی کرج

رایج ترین مشکلات لپ تاپ های اچ پی

امروزه لپ تاپ نیز مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر، کاربرد فراوانی داشته و به دلیل استفاده زیاد طبیعی ست که گاهی اوقات در عملکرد آن مشکلات و اختلالاتی بروز دهد. این موضوع می تواند اختلالات ساده نرم افزاری، تا آسیب دیدگی جدی قسمت های مختلف سخت افزار را شامل شود. البته کاربران می‌ توانند با کسب اطلاعات مربوطه، همواره در آغاز بروز یک مشکل آن را به آسانی تشخیص داده و در اسرع وقت به رفع اختلالات موجود اقدام نمایند. 
در چنین مواردی، سرعت عمل کاربر در رفع مشکل بسیار مهم و تاثیر گذار می‌ باشد. چرا که یک اختلال ساده هم در صورت گذشت زمان، می‌تواند به دیگر بخش ها و قطعات مختلف آسیب وارد کرده و به یک معضل جدی تبدیل شود. از این رو، داشتن سرعت در تشخیص و رفع اختلالات رایج لپ تاپ، امری ضروری است. اما یک کاربر معمولی برای تشخیص سریع، نیازمند آموزش ها و فراگیری نکاتی در این زمینه می باشد تا در صورت مشاهده آن ها، به وجود مشکل پی برده و به رفع آن اقدام نماید. 
در ادامه نکاتی در مورد برخی از رایج ترین مشکلات پیش آمده در لپ تاپ های hp و علائم و راه رفع آن ها را برای شما بیان کرده ایم، تا با یادگیری و به کار 
 بردن آن ها، از بروز آسیب‌ های جدی در لپ‌ تاپ اچ پی خود جلوگیری نمایید. 

عدم عملکرد کیبورد لپ تاپ hp

کیبورد به دلیل وظیفه و عملکرد مهم خود، همواره در دسترس بوده و از این رو بسیار آسیب پذیر می باشد. در واقع کیبورد یک راه ارتباطی بین کاربر و دستگاه است. این ارتباط به صورت وارد کردن اطلاعات مورد نظر کاربر با کلید های کیبورد به رایانه انجام می شود.

 به این ترتیب، به دلیل استفاده زیاد و در دسترس بودن سطح بیرونی کلید های آن، ممکن است گاهی متوجه عدم عملکرد بخشی از کلید ها و یا درست عمل نکردن آن ها شوید. باید بدانید که ایجاد اختلال در عملکرد صفحه کلید، مشکلی رایج است که ممکن است برای هر کاربر در حین استفاده از لپ تاپ خود رخ دهد. این مشکلات علل مختلفی داشته که هر کدام علائم و نشانه‌ هایی را از خود بروز می‌دهند. شما با شناخت علائم مربوط به هر مشکل، می توانید در صورت مشاهده این نشانه ها به سرعت علل خرابی کیبورد لپ تاپ اچ پی خود را تشخیص داده و به رفع آن بپردازیدو یا اگر نسبت به رفع آن توسط خودتان مردد هستید میتوانید با مراجعه به نمایندگی لپ تاپ اچ پی در کرج نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید. 
گاهی اوقات ممکن است متوجه اشتباه تایپ کردن کلید های کیبورد شوید. مثلاً شما دکمه x را با هدف وارد شدن نشانه x به رایانه، فشار می دهید. اما با وارد شدن نشانه y مواجه می شوید. در این حالت، احتمالاً کلید های درونی این دکمه ها به یکدیگر متصل شده است، که این اتفاق معمولاً به دلیل استفاده زیاد از این کلید ها و یا وارد شدن فشار زیاد به آن ها حین استفاده، رخ میدهد.
این نوع آسیب دیدگی می تواند نشانه های مختلفی داشته باشد. نوع رایج دیگر آن فشردن یک کلید و وارد شدن چند نشانه است. پس از مشاهده چنین وضعیت هایی باید لپ تاپ اچ پی خود را به مرکزنمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی در کرج  بسپارید، تا متخصصان به تعمیر کلید های مورد نظر بپردازند. این امور در اسرع وقت و با ارائه بهترین کیفیت در نمایندگی لپ تاپ اچ پی کرج انجام می شود. 
یکی دیگر از اختلالات رایج در کیبورد لپ تاپ، عدم کارکرد یک یا چند دکمه می باشد. گاهی ممکن است تنها یک یا دو کلید دچار از کار افتادگی شود و در برخی موارد هم ممکن است تعدادی از کلید های کیبورد به صورت ردیف های عمودی یا افقی از کار بیفتند. معمولاً در چنین حالتی به دلیل نفوذ مواد مضر اعم از گرد و خاک، مایعات، چربی ها و... به داخل صفحه کلید، عملکرد برخی از دکمه های کیبورد مختل می شود. 
برای رفع این اختلال در عملکرد کیبورد لپ تاپ اچ پی خود، آن را به حالت ۷۵ درجه و به صورت شیب دار خم کرده و به آرامی تکان دهید، تا آشغال های ریز بین درز دکمه ها خارج شود. توجه داشته باشید که این امر باید با دقت فراوان و احتیاط زیاد صورت‌ گیرد. چنانچه پس از انجام این کار همچنان مشکل کلید های کیبورد لپ تاپ شما حل نشد، باید آن را به مراکز تعمیرات لپ تاپ اچ پی در کرج سپرده تا لپ تاپ را باز کرده و کیبورد را به صورت حرفه ای از کثیفی های موجود پاکسازی کنند. 
توجه داشته باشید که گردگیری و تمیز کردن بخش داخلی صفحه کلید، باید توسط یک فرد ماهر در این حوزه صورت گیرد. زیرا دکمه های کیبورد از حساسیت بالایی برخوردار هستند و هرگونه اشتباه در گردگیری و تمیز کردن آن، می تواند باعث وارد شدن آسیب های جدی به صفحه کلید شود. 
گاهی اوقات ممکن است کیبورد لپ تاپ اچ پی شما به طور کلی از کار بیفتد. در این حالت هیچ کدام از کلید ها کار نمی کند که به احتمال مشکل از خرابی کلید ها نیست. علل بروز چنین مشکلی دو بخش را شامل می شود: اختلالات نرم‌ افزاری و خرابی‌ های بخش سخت‌ افزار. 
ممکن است علت از کار افتادن صفحه کلید لپ تاپ اچ پی شما، بروز برخی اختلالات و ناهماهنگی ها در بخش نرم افزار و سیستم عامل باشد. برای رفع آن باید تنظیمات سیستم خود را بررسی کرده و در صورت وجود ناهماهنگی، دوباره آن را تنظیم کنید. اگر با بررسی دقیق تنظیمات، و اعمال روش های مربوط به رفع عدم کارکرد صفحه کلید، مشکل از کار افتادگی کیبورد حل نشد، احتمالاً ریشه این اختلال مربوط به قسمت سخت افزار می باشد. 
ممکن است کیبورد لپ تاپ شما در اثر عوامل مختلفی چون وارد شدن ضربه و فشار، آب خوردگی، شکستگی، قطع شدن کابل های مربوطه و... دچار آسیب و در نهایت از کار افتادگی شده باشد. در این حالت لپ تاپ باید توسط یک متخصص باز شده و پس از عیب یابی دقیق، قطعات آسیب دیده مورد تعمیر قرار گیرد. تمامی این خدمات در نمایندگی اچ پی کرج به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت در جهت رفاه شما کاربران عزیز لپ تاپ های اچ پی، عرضه می شود. 

وصل نشدن لپ تاپ اچ پی به شبکه اینترنت

با اضافه شدن دنیای مجازی و گسترش استفاده از اینترنت و همچنین کاربرد فراوان آن، کمپانی های تولید کننده تصمیم گرفتند قابلیت اتصال به اینترنت و استفاده از امکانات نامحدود آن را به رایانه های ارائه شده، اضافه کنند. امروزه به دلیل کاربرد و امکانات گسترده شبکه اینترنت در زندگی روزمره، تمامی لپ تاپ ها از این قابلیت برخوردار می باشند. اما گاهی ممکن است کاربران در وصل کردن لپ تاپ خود به شبکه اینترنت دچار مشکلاتی شوند و هر چه به انجام این کار اقدام نمایند، نتیجه مطلوبی دریافت نکنند. عدم اتصال لپ تاپ hp به اینترنت، علل مختلفی دارد که در این بخش به شرح رایج‌ ترین آن ها پرداخته ایم. 
اگر متوجه عدم اتصال سیستم خود به شبکه اینترنت شدید، پیش از انجام هرکاری از روشن بودن روتر بی سیم خود مطمئن شوید. ممکن است در اثر عوامل مختلفی چون قطع و وصل شدن برق، قطع شدن کابل های مربوطه و... روتر خاموش شده باشد که خاموشی آن مساوی است با عدم اتصال به اینترنت. 
یکی از مواردی که می‌تواند سبب ایجاد اختلال در اتصال لپ تاپ شما به اینترنت شود، عدم فعال بودن حالت برودکست (SSID) می باشد. شما باید پیش از اقدام به وصل کردن سیستم خود به شبکه، از قرار داشتن نام روتر در حالت برودکست (SSID)  اطمینان حاصل نمایید.
چنانچه تمامی این روش ها را امتحان کرده و نتیجه دلخواه را کسب نکردید، باید تنظیمات لپ تاپ اچ پی خود را بررسی کنید. همچنین می توانید از نرم افزار های مربوط به اتصال شبکه اینترنت استفاده نمایید. گاهی هم ممکن است به دلیل اختلال در کابل ها یا ایجاد خرابی در روتر، چنین مشکلی بروز دهد که در این حالت روتر بی سیم باید توسط متخصصان مورد بررسی قرار گیرد. 
شما می توانید در صورت عدم اتصال لپ تاپ اچ پی خود به شبکه اینترنت، برای رفع این مشکل و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از متخصصان ما در نمایندگی اچ پی کرج کمک بگیرید. 
عیب یابی و رفع اختلالات رایج در لپ تاپ های اچ پی در نمایندگی اچ پی کرج

نمایندگی لپ تاپ اچ پی کرج، یک مجموعه بزرگ و پیشرفته در زمینه تعمیرات لپ تاپ های اچ پی بوده، که می تواند با استفاده از به روز ترین دستگاه ها و ابزار آلات موجود و همچنین متخصصان کاربلد و حرفه‌ ای، به انجام بهترین روش‌ها در عیب یابی و تعمیر لپ تاپ اچ پی شما بپردازد. 
تمامی خدمات مربوطه، اعم از رفع مشکلات رایج نمایش تصویر، تعمیر قطعات حساس مانند کیبورد، ال سی دی و دیگر قطعات سخت افزاری، نصب آنتی ویروس و ویروس کشی سیستم، و دیگر خدمات رفع مشکل لپ تاپ های hp در این مرکز، با بهترین کیفیت و در اسرع وقت انجام می شود.

نظرات

علی اکبری پاسخ
1/12/1400

از رایج ترین مشکلات لپ تاپ مربوط به کیبورد می باشد وچون همیشه ودرهمه حال دردسترس است وبیشتر مورد اسیب است

تارا پاسخ
1/12/1400

خرابی کیبورد ممکن است یک یا چند دکمه کارنکنددرصورت وجود گرد وغبار واشغال ابتدا ان را به صورت شیبدارو75درجه خم کرده تا اشغالا از لای درز بیرون بریزد بعدبا یه دستمال نمدار تمیز کنید اگر درست نشد باید بریم نمایندگی

ملیکا زارع پاسخ
1/12/1400

یکی از مشکلات رایج دیگرکه با ان روبه رو هستیم عدم اتصال لپ تاپ به شبکه اینترنت می باشد

حسن جمالی پاسخ

باید بررسی شود

1/12/1400

روی صفحه کلید لپ تاپ من شیر ریخته دکمه هاش کارنمیکنه حتما باید کیبورد تعویض شود؟یا قابل تعمیر است ؟

نظر خود را اضافه کنید