نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ hp شش/بهمن

نکاتی در مورد شارژ کردن لپ تاپ اچ پی در نمایندگی اچ پی کرج

اهمیت نحوه شارژ کردن لپ تاپ hp در حفظ سلامت و افزایش طول عمر آن

یکی از موضوعات مهم در استفاده از لپ تاپ شارژ کردن درست آن می باشد. بسیاری از کاربران این موضوع را برخلاف اهمیت فراوان آن ساده و غیر مهم دانسته و از این روی یک سری اشتباهات رایج در این زمینه را همواره به صورت مکرر تکرار می نمایند. باید بدانید که امر شارژ کردن لپ تاپ آنقدر ها هم که گمان می کنید بی اهمیت نبوده و باید در جهت سلامت بیشتر سیستم و پیشگیری از آسیب دیدگی آن، نکاتی را رعایت کرد. در غیر این صورت ممکن است به دلیل تکرار این اشتباهات به صورت مکرر، باتری لپ تاپ به مرور دچار آسیب های جدی و غیر قابل جبران شود. 
خرابی باطری هم موضوعی است که در نصف بیشتر موارد گزارش‌ شده قابل رفع نبوده و باید این قطعه را به دلیل عدم توان تعمیر و نقص عملکرد تعویض کرد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که خرابی باتری می‌تواند به دیگر قسمت‌ های لپ‌ تاپ نیز آسیب وارد نماید. 
به همین دلیل توصیه می‌ شود با مطالعه این مطلب و به کار بستن نکات ارائه شده، تا حد ممکن امر شارژ کردن لپ تاپ اچ پی خود را به صورت صحیح و اصولی انجام داده و از تکرار اشتباهات سابق خود بپرهیزید. 

نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ hp

همان طور که در بخش قبلی مطالعه نمودید، یکی از امور مهم در استفاده از لپ تاپ که از نظر بیشتر کاربران لپ تاپ های برند های مختلف موضوعی ساده و پیش پا افتاده به نظر می‌آید، شارژ کردن لپ تاپ می باشد. بر خلاف تفکرات اشتباه اکثریت کاربران در این باره، شارژ کردن لپ تاپ یک موضوع بسیار مهم بوده که رعایت نکات مربوط به انجام صحیح آن، تاثیر بسیاری در پیشگیری از آسیب های شایع باتری و دیگر قطعات سخت افزاری و افزایش طول عمر دستگاه خواهد داشت. 
به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند که نکات ارائه شده در این زمینه را جدی گرفته و اگر پیش از این با آنها آشنایی نداشته اید، از این پس با به کارگیری آنها در حین شارژ کردن لپ تاپ خود و عدم تکرار اشتباهات گذشته در جهت حفظ سلامت باتری لپ تاپ اچ پی خود اقدام نمایید. مهمترین و موثرترین راهکار های حفظ سلامت باتری و روش های صحیح شارژ کردن لپ تاپ hp در ادامه این مقاله برای شما کاربران گرامی بیان شده است. 

شارژ اولیه لپ تاپ hp

یکی از نکات مهم در این زمینه، چگونگی و مقدار زمان شارژ اولیه است. اگر شما هم یکی از کاربران لپ‌ تاپ‌ های اچ‌پی هستید و به تازگی این دستگاه را خریداری کرده اید، ممکن است از خود بپرسید که مقدار زمان شارژ اولیه لپ‌ تاپ باید چقدر باشد. شاید شما هم این باور غلط رایج میان کاربران دنیای لپ تاپ را شنیده باشید که تاکید بر شارژ ۸ تا ۱۲ ساعته در اولین دفعه را دارد. 
حتی برخی از کارشناسان نیز توصیه می کنند که هنگامی که یک لپ تاپ نو خریداری کرده‌ اید، برای اولین بار آن را به مدت ۸ تا ۱۲ ساعت شارژ نمایید. بهتر است بدانید که چنین موضوعی از نظر علمی منطقی نبوده و هیچ دلیل اصولی در مورد صحیح بودن آن وجود ندارد. 
چرا که پس از پر شدن ظرفیت باتری، جریان برق قطع شده و دیگر هیچ انرژی به باتری مورد نظر وارد نمی‌ شود چرا که ظرفیت آن پر شده و جایی برای شارژ اضافه باقی نمی ماند. به همین دلیل لزومی ندارد که به مقدار زمان شارژ آن افزود. بنابراین مقدار زمان شارژ اولیه باتری لپ تاپ نیز باید مانند دفعات بعدی باشد. 

یک نکته مهم در مورد اتصال لپ تاپ hp به شارژر

یکی از نکات مهمی که باید حین استفاده از لپ تاپ به آن توجه داشته باشید، چگونگی اتصال آن به شارژر است. همواره توصیه می شود که در شارژ کردن لپ تاپ ابتدا آداپتور را به برق وصل کرده و سپس لپ تاپ را متصل نمایید. 
شاید از نظر شما این روش با حالت عکس آن تفاوتی نداشته باشد اما در واقع، به کار بستن نحوه صحیح آن در سلامت لپ‌ تاپ بسیار موثر است. باید بدانید هنگامی که آداپتور متصل به لپ تاپ به پریز برق وصل می شود، جریان الکتریسیته بدون هیچ وقفه‌ای وارد دستگاه شده که خطرناک بودن این کار هم به همین دلیل می باشد. 
برق شهری دارای نوسانات نامناسب بوده که ورود ناگهانی آن به لپ‌ تاپ می‌ تواند آسیب‌ هایی را به باطری و دیگر قسمت های این دستگاه وارد کند. اما اگر در جهت شارژ کردن لپ تاپ اچ پی خود، ابتدا آداپتور را به پریز وصل کرده و پس از گذشت چند ثانیه لپ تاپ را متصل کنید، برق وارد شده به آداپتور توسط این وسیله از AC به DC تبدیل شده و نوسانات مخرب آن از بین می رود. به همین علت همواره توصیه می شود که در شارژ لپ تاپ اچ پی خود ابتدا آداپتور را به پریز برق متصل کرده و پس از گذشت چند ثانیه، لپ تاپ را وصل نمایید. 

خالی شدن باتری در جهت شارژ مجدد

یکی از باور های جا افتاده در بین کاربران دنیای لپ تاپ، این است که شارژ مجدد باید زمانی صورت گیرد که ظرفیت باتری کاملا خالی شده باشد. باید بدانید که همواره این امر باید زمانی انجام شود که حداقل ۲۰ درصد از ظرفیت باتری پر است. چرا که ورود برق ناگهانی به باتری خالی می تواند شوک زیادی به این قطعه وارد کرده و از این رو سبب ایجاد آسیب‌ های جدی شود.  چنانچه سلامت باتری لپ تاپ و دیگر قطعات آن برای شما مهم است، توصیه می شود همواره هنگامی که شارژ باتری لپ‌ تاپ بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است آن را به آداپتور متصل کرده و از شارژ کامل آن نیز بپرهیزید. 
دیگر نکته مهم در این مورد، مقدار فاصله بین شارژ باتری است. نتایج بررسی‌ های کارشناسان نشان می‌دهد که کم کردن فاصله بین دفعات شارژ لپ تاپ تاثیر مهمی در حفظ سلامت آن دارد. به همین منظور بهتر است به جای شارژ ۰ تا ۱۰۰ و فاصله چند روزه بین دفعات شارژ دستگاه، آن را هر دو روز یک بار به صورت 20 تا 80 درصد شارژ نمایید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ hp در کرج

طبیعی است که روش های مذکور تنها در افزایش عمر باطری لپ تاپ نقش داشته و آن را به یک قطعه جاودان برای شما تبدیل نمی کند. اما به کار بستن این نکات می‌تواند تا حد زیادی از بروز آسیب‌ های جدی پیشگیری کند. چنانچه به هر دلیلی متوجه خرابی باتری لپ تاپ اچ پی خود شدید، می توانید با مراجعه به نمایندگی اچ پی در کرج از بهترین خدمات ممکن در جهت رفع آن استفاده نمایید. 
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی در کرج، یک مجموعه کامل متشکل از بهترین تکنسین های مربوطه بوده، که با استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات موجود، به تعمیر قطعات معیوب لپ تاپ اچ پی شما اعم از باتری، هارد، کارت گرافیک، CPU و... در اسرع وقت در جهت رفع مشکل روی داده و رفاه تمام شما کاربران لپ تاپ های hp در کرج اقدام می نمایند.

نظرات

مهلا پاسخ
13/12/1400

میشه در حین شارز استفاده کرد

علی اکبری پاسخ
17/01/1401

یکی از راه ها برای افزایش طول عمر لپ لپ تاپ نحوه صحیح واصولی شارژکردن لپ تاپ است .

امیدپرویزی پاسخ
17/01/1401

مقدار زمان شارژ اولیه هم در افزایش طول عمر لپ تاپ وباتری وسلامت ان هم خیلی مهم وتاثیرگذار است

ملیکا زارع پاسخ
17/01/1401

ممنون از مقاله خوبتون .به نظر شما مقدار زمان شارژاولیه چقدر باید باشد ؟8تا 12 ساعت کافیه ؟

میترا نظری پاسخ
17/01/1401

برای سلامت باتری بهتر است از خالی شدن کامل شارژ باتری جلوگیری نمایید وباتری قبل این که به زیر 20درصد برسد به شارژر متصل نمایید.

ملینا دهقان پاسخ
17/01/1401

یکی از عواملی که باعث خرابی باتری لپ تاپ می شود ممکن است به دلیل نوسانات برق هم باشد.

نظر خود را اضافه کنید