بررسی برخی از مشکلات لپ تاپ اچ پی و راه رفع آن ها-بخش دوم پانزده/بهمن

بررسی برخی از مشکلات و اختلالات لپ تاپ های اچ پی و راه رفع آن ها

رایج ترین مشکلات لپ تاپ های اچ پی

امروزه لپ تاپ نیز مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر، کاربرد فراوانی داشته و به دلیل استفاده زیاد طبیعی ست که گاهی اوقات در عملکرد آن مشکلات و اختلالاتی بروز دهد. این موضوع می تواند اختلالات ساده نرم افزاری، تا آسیب دیدگی جدی قسمت های مختلف سخت افزار را شامل شود. البته کاربران می‌ توانند با کسب اطلاعات مربوطه، همواره در آغاز بروز یک مشکل آن را به آسانی تشخیص داده و در اسرع وقت به رفع اختلالات موجود اقدام نمایند. 
در چنین مواردی، سرعت عمل کاربر در رفع مشکل بسیار مهم و تاثیر گذار می‌ باشد. چرا که یک اختلال ساده هم در صورت گذشت زمان، می‌تواند به دیگر بخش ها و قطعات مختلف آسیب وارد کرده و به یک معضل جدی تبدیل شود. از این رو، داشتن سرعت در تشخیص و رفع اختلالات رایج لپ تاپ، امری ضروری است. اما یک کاربر معمولی برای تشخیص سریع، نیازمند آموزش ها و فراگیری نکاتی در این زمینه می باشد تا در صورت مشاهده آن ها، به وجود مشکل پی برده و به رفع آن اقدام نماید. 
در بخش اول این مقاله، اطلاعاتی را درمورد علل خرابی کیبورد لپ تاپ اچ پی، عدم اتصال لپ تاپ اچ پی به شبکه اینترنت و... شرح داده شده است. حال میخواهیم در ادامه نکاتی در مورد دیگر مشکلات رایج پیش آمده در لپ تاپ های hp و علائم و راه رفع آن ها را برای شما بیان کنیم، تا با یادگیری و به کار بستن آن ها، از بروز آسیب‌ های جدی در لپ‌ تاپ خود جلوگیری نمایید. 

مشکلات نمایش تصویر در لپ تاپ های اچ پی

بررسی مشکلات نمایش تصویر در لپ تاپ اچ پی، یکی از بحث‌ های جدی و اصولی بوده و در جهت ایجاد مشکل در قسمت های مختلف، به علل فراوانی صورت می‌ گیرد. در این قسمت به بررسی برخی از رایج ترین مشکلات قابل بروز در نمایش تصویر لپ تاپ پرداخته‌ایم. 
گاهی اوقات ممکن است لپ تاپ شما در همان ابتدای روشن شدن، دچار اشکالاتی در نمایش تصویر از طرف صفحه نمایشگر شده باشد. این اختلالات می تواند خاموش بودن صفحه نمایش، تاریک بودن صفحه نمایش و کاهش بیش از حد نور، قطع و وصلی در نمایش تصویر و چشمک زدن آن، پوشش یکدست تصویر مورد نظر توسط یک رنگ مشخص و... را شامل شود. 
در اکثر این موارد مشکل از سوی صفحه نمایش لپ تاپ می باشد. ال سی دی یا ال ای دی، قطعات آسیب پذیری هستند که می‌ توانند در صورت ورود ضربه های کوچک نیز، دچار نقص در عملکرد شوند. از این رو بسیار مهم است که در نگهداری از صفحه نمایش لپ تاپ خود محتاط بوده، تا این قطعه حساس دچار خرابی و آسیب‌ دیدگی نشود. صفحه نمایش می تواند در اثر عوامل مختلفی چون نوسانات نامناسب برق، وارد شدن ضربه و تحمیل فشار، آب خوردگی و... دچار آسیب شود. 
به همین علت همواره توصیه می شود که در استفاده از لپ تاپ محافظ برق را فراموش نکنید. پس، از وارد شدن ضربه به لپ تاپ به ویژه قسمت نمایشگر آن، جلوگیری کرده و آن را در مکان های مطمئن نگهداری نمایید و همچنین از ریخته شدن هر گونه مایعات بر روی لپ تاپ تا حد امکان جلوگیری کنید. این موارد از علل اصلی خرابی صفحه نمایش بوده که در صورت رعایت نکات مربوطه، می توانید از بروز مشکلات جدی در این بخش پیشگیری نمایید. 
یکی از دلایل اصلی که باعث ایجاد اختلال در اجرای تصاویر لپ تاپ می‌شود، خرابی و وجود نقص در کارت گرافیک است. اگر حین استفاده از سیستم متوجه مشکلاتی چون به هم ریختگی ساختار تصاویر و نمایش آن به اشکال مختلف، ایجاد خطوط عمودی یا افقی رنگی بر روی تصاویر، یک رنگ شدن یا تاریک شدن تصویر و... شدید، باید بدانید که به احتمال مشکل از قسمت گرافیک دستگاه می باشد. 
کارت گرافیک قطعه ای حساس در داخل لپ تاپ بوده که در اثر عوامل مختلفی چون گرمای بیش از حد، آبخوردگی، نوسانات نامناسب برق، وارد شدن فشار و... دچار خرابی می‌ شود. اما اصلی‌ترین عامل آسیب‌ دیدگی این قطعه افزایش حرارت است. گاهی اوقات CPU به دلیل انجام پردازش‌ های سنگین، گرمای زیادی تولید کرده که سبب ایجاد خرابی در قطعات مختلف سخت افزاری به ویژه کارت گرافیک می‌ شود. از این رو متخصصان همیشه توصیه می‌کنند که از اجرای بازی ها و برنامه های سنگین و نامتناسب با مدل لپ‌ تاپ خود پرهیز کرده، و همواره از کول پد استفاده نمایید. 
از دیگر اختلالات رایج نمایش تصویر در لپ تاپ های اچ پی، ثابت ماندن پیکسل ها می باشد. بروز این مشکل معمولاً به صورت وجود نقاط رنگی قرمز یا سبز در صفحه نمایش است. در این حالت پیکسل های خراب ثابت باقی مانده و عملکرد آن ها همراه با دیگر پیکسل ها نبوده و با پیکسل های سالم تغییر وضعیت نمی دهند. یکی از روش‌های موثر در رفع این مشکل، ماساژ دادن پیکسل های معیوب می باشد. شما می توانید پس از بروز این اختلال، توسط یک پارچه نرم اطراف پیکسل مورد نظر را به آرامی ماساژ دهید. با انجام این کار پیکسل معیوب شده به مرور روشن شده و عملکرد آن به حالت اولیه باز می گردد. 
در صورت عدم رفع مشکلات اجرای تصویر در لپ تاپ اچ پی خود، پس از انجام ترفند های ذکر شده، می توانید به مراکز معتبر مربوطه در جهت ترمیم پیکسل معیوب یا دیگر قسمت های آسیب دیده لپ تاپ، مراجعه نمایید. نمایندگی اچ پی در کرج، یکی از پیشرفته ترین مراکز موجود در این زمینه بوده، که با به کارگیری به روز ترین دستگاه ها توسط متخصصان ماهر خود، به رفع این مشکلات و دیگر اختلالات نمایش تصویر در لپ تاپ اچ پی شما، می پردازد. 

ویروسی شدن لپ تاپ اچ پی 

یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است هر کاربر هنگام استفاده از سیستم با آن مواجه شود، نفوذ ویروس ها و بدافزار هاست. این فایل های مضر از راه های مختلفی چون شبکه اینترنت، اتصال وسایل جانبی آلوده و... به لپ تاپ اچ پی شما وارد شده و باعث ایجاد مشکلات فراوانی می شوند. گرچه اکثر بد افزار ها به صورت مخفیانه به انجام امور مورد نظر خود می پردازند، اما همواره علائمی وجود دارد که با بررسی دقیق آن ها، می توان به حضور این فایل های مضر پی برد. 
گاهی اوقات هنگام استفاده از سیستم خود، متوجه عدم نمایش و یا عدم نمایش صحیح فایل های مورد نظر می شوید. در این حالت ممکن است یک باج افزار دست به سرقت فایل های شما یا تخریب آن ها زده باشد، یا ممکن است در اجرای برخی برنامه ها یا اعمال تنظیمات مورد نظر بر روی سیستم، دچار مشکل شوید. در این وضعیت از سوی سیستم پیام خطا فرستاده می شود. اختلالات در دانلود فایل های مختلف از شبکه و کند شدن سرعت اینترنت و عملکرد سیستم نیز، می تواند علائم ویروسی شدن لپ تاپ اچ پی را شامل شود. 
یکی از علائم رایج وجود بدافزار ها و ویروسی شدن دستگاه، غیرفعال شدن ناخواسته و اتفاقی آنتی ویروس می باشد. از آنجایی که این نرم افزار های مضر در صورت ورود و جا باز کردن در سیستم شما، از طرف آنتی ویروس شناخته و تشخیص داده می شوند، برای اینکه بتوانند عملکرد مخرب خود را به صورت مخفیانه ادامه دهند، در ابتدای ورود به غیرفعال کردن آنتی ویروس و از کار انداختن آن اقدام می نمایند. 
در صورتی که با از کار افتادن آنتی ویروس لپ تاپ خود به صورت اتفاقی و ناگهانی مواجه شدید، باید به هجوم یک بد افزار مضر و ویروسی شدن لپ تاپ خود شک کنید. در این حالت بهتر است که به نصب به روز ترین ورژن یک آنتی ویروس معتبر و اورجینال اقدام نموده، و لپ تاپ خود را ویروس کشی کنید. 
یکی از خطرناک ترین انواع نرم افزار های مضر، باج افزار ها می باشند. این برنامه‌ها از راه های مختلف مانند اتصال به شبکه اینترنت به ویژه کلیک بر روی پنجره های پاپ آپ، به دستگاه شما وارد شده و فایل های مهم را به سرقت می برند. البته این نوع حملات بیشتر سازمان ها و موسسات مهم را مورد هدف قرار می دهند. اما ضروری ست که هر کاربر با نحوه کار باج افزار ها، علائم وجود آن و روش های پیشگیری از این مشکل آشنایی داشته باشد. 
چنانچه متوجه حذف ناخواسته فایل های مهم از سیستم خود شده اید، به احتمال این کار از سوی یک باج افزار صورت گرفته است. این نوع از بد افزار ها پس از سرقت فایل های مهم، خواستار پرداخت مبالغی از کاربر در جهت باز گرداندن فایل های دزدیده شده می شوند. البته در صورت انجام امور خواسته شده از طرف برنامه نویسان باج افزار هم، هیچ گونه تضمینی در مورد بازگشت اطلاعات و فایل های مهم شما وجود ندارد. 
شما می توانید برای پیشگیری از بروز این مشکل، همواره از فایل های مهم خود نسخه بک اپ تهیه کنید. همچنین تا حد امکان از کلیک کردن بر روی پنجره های پاپ آپ مشکوک بپرهیزید. اما بهترین راه برای جلوگیری از وقوع این مشکلات، استفاده از یک آنتی ویروس معتبر است. البته باید توجه داشته باشید که همواره از به روز ترین نسخه آنتی ویروس مورد نظر استفاده کرده و از آپدیت دوره ای آن غافل نشوید. 
تمامی خدمات نصب و آپدیت آنتی ویروس های اورجینال در لپ تاپ های اچ پی، توسط نمایندگی لپ تاپ اچ پی کرج به بهترین نفع برای شما کاربران عزیز صورت می گیرد. 

کرش های مکرر سیستم

از دیگر مشکلات شایع در لپ تاپ های اچ پی، کرش کردن سیستم به صورت مکرر است. اگر شما هم از کاربران لپ تاپ های اچ پی هستید، شاید گاهی متوجه کرش کردن سیستم خود شده باشید. این مشکل می‌تواند اختلالات زیادی را حین کار با سیستم به وجود آورده که سبب ناراحتی و نارضایتی کاربران می شود.
وقوع کرش های مکرر، دلایل مختلفی دارد که بررسی علائم و علل آن بحثی مفصل است. اما راه هایی برای عیب یابی آن نیز وجود دارد. برای عیب یابی و بررسی دقیق، اطلاعات زیادی در مورد چگونگی و علائم صورت گرفتن این اتفاق نیاز است که هر کاربر معمولی به دلیل نداشتن دانش و آگاهی کافی، نمی تواند به بررسی آن بپردازد. 
چنانچه متوجه کرش کردن مکرر سیستم خود شدید، بهتر است پیش از هر اقدامی این موضوع را با یک متخصص حرفه ای و کاربلد در میان بگذارید، تا با استفاده از دانش و تجربه فراوان خود، به انجام صحیح روش های عیب یابی و رفع مشکل بپردازد. پیشنهاد ما به شما، مراجعه به مراکز معتبر و حرفه‌ ای مربوطه است. یکی از مراکز معتبر در این حوزه که می تواند خدمات قابل قبولی را در زمینه رفع مشکلات لپ تاپ های اچ پی از جمله کرش های مکرر سیستم ارائه دهد، نمایندگی اچ پی در کرج می باشد. 

عیب یابی و رفع اختلالات رایج در لپ تاپ های اچ پی در نمایندگی تعمیر لپ تاپ اچ پی کرج

نمایندگی اچ پی کرج، یک مجموعه بزرگ و پیشرفته در زمینه تعمیرات لپ تاپ های اچ پی بوده، که می تواند با استفاده از به روز ترین دستگاه ها و ابزار آلات موجود و همچنین متخصصان کاربلد و حرفه‌ ای، به انجام بهترین روش‌ها در عیب یابی و تعمیر لپ تاپ اچ پی شما بپردازد. 
تمامی خدمات مربوطه، اعم از رفع مشکلات رایج نمایش تصویر، تعمیر قطعات حساس مانند کیبورد، ال سی دی و دیگر قطعات سخت افزاری، نصب آنتی ویروس و ویروس کشی سیستم، و دیگر خدمات رفع مشکل لپ تاپ های hp در این مرکز، با بهترین کیفیت و در اسرع وقت انجام می شود.

نظرات

لیلا عظیمی پاسخ
17/01/1401

یکی از رایج ترین مشکلات لپ تاپ ها مربوط به صفحه نمایش ان ها می باشد که ممکن است به دلیل نوسانات برق یا ریختن مایعات و یا ضربه وفشار دچار مشکل واسیب شود

کامران لطفی پاسخ
17/01/1401

نوسانات برق هم می تواند از مشکلات رایج صفحه نمایش و لپ تاپ باشدوبه ان اسیب وارد نماید پس بهتر است حتما از محافظ برق استفاده نمایید

داوود پاسخ
17/01/1401

کارت گرافیک لپ تاپ یک قطعه ی حساسی است که ممکن است بر اثر نوسانات برق ویا افزایش دما و حرارت ویا ریختن مایعات دچار خرابی واسیب شود که حرارت از مهم ترین ان است

نسرین اقاجانی پاسخ
17/01/1401

از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای لپ تاپ پیش اید ورود ویروس ها وبد افزارها به داخل سیستم است پس بهتر است حتما از انتی ویروس استفاده کنیم

مونا عزیزی پاسخ
17/01/1401

برای جلوگیری از افزایش دما وحرارت سیستم حتما بهتر است از کول پد استفاده کنیم تا از خراب شدن قطعات هم جلوگیری شود.

نظر خود را اضافه کنید