روش های موثر افزایش سرعت لپ تاپ hp شانزده/فروردین

بررسی موثرترین ترفند های افزایش سرعت لپ تاپ در نمایندگی اچ پی کرج

روش های موثر افزایش سرعت لپ تاپ hp

یکی از مشکلاتی که کاربران لپ‌ تاپ پس از گذشت مدتی از طول عمر دستگاه خود تجربه می‌ کنند، کاهش سرعت لپ تاپ است. این موضوع یک مشکل رایج میان کاربران انواع برند های مختلف لپ تاپ بوده و به علل مختلفی صورت می گیرد. کاهش سرعت لپ تاپ در انجام پردازش ها و عملیات موردنیاز کاربر ریشه در دو بخش نرم افزاری و قسمت سخت افزار سیستم داشته و می تواند مشکلات زیادی را در روند کارکرد این دستگاه ایجاد نماید. 
به همین علت ممکن است اختلالات زیادی برای عملکرد پدید آید و نارضایتی کاربران را در پی داشته باشد. البته استفاده صحیح و اصولی می تواند تا حد زیادی از بروز این نوع مشکلات پیشگیری کرده و کند شدن سرعت لپ تاپ را به عقب اندازد. شما می توانید با استفاده صحیح و رعایت نکات موثر در سلامت و عملکرد صحیح دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری سیستم، از بروز مشکلات مربوطه تا حد زیادی پیشگیری نمایید. 
همچنین در صورت مواجه شدن با کندی سرعت لپ تاپ خود، می‌ توانید اقدامات توصیه شده از سوی کارشناسان نمایندگی اچ پی کرج که در بهبود سرعت لپ تاپ hp بسیار موثر بوده و از گسترش خرابی و اختلال نیز جلوگیری می کند را انجام دهید. در ادامه علل اصلی کاهش سرعت لپ تاپ اچ پی و راه پیشگیری و مقابله با آن به همراه ترفند های موثر در افزایش سرعت لپ تاپ برای شما کاربران گرامی لپ تاپ های اچ پی بیان شده است. 

نصب هارد ssd

اکثر لپ‌ تاپ‌ های امروزه دارای نسل جدیدی از حافظه‌ های هارد هستند که به صورت مغناطیسی کار می کنند. البته برخی از لپ تاپ های جدید نیز مانند نمونه های قدیمی از این قابلیت برخوردار نمی‌ باشند. اما خبر خوب برای کاربران قدیمی لپ تاپ و به طور کلی تمام کسانی که به این قابلیت در سیستم خود دسترسی ندارند، این است که شما میتوانید به راحتی این امکان را در لپ‌ تاپ خود فراهم کنید. 
هاردهای ssd به دلیل نوع ساختار و عملکرد خود از سرعت بیشتری نسبت به هارد دیسک های قدیمی برخوردار بوده و از این رو می تواند سرعت کلی سیستم را تا حد زیادی افزایش دهند. هارد های hdd قدیمی به صورت مکانیکی کار کرده و پس از مدتی دچار افت سرعت و کیفیت و همچنین کهولت می‌ شوند. از این رو این حافظه هارد معمولاً عمری طولانی نداشته و ممکن است در اثر کهولت و استفاده زیاد رفته رفته از بین برود. 
هارد های ssd به صورت مغناطیسی عمل کرده و از سرعت بسیاری در انجام امور مورد نظر برخوردار هستند. این قطعات پس از استفاده طولانی دچار نقص عملکرد شده و معمولاً بیشتر خرابی های هارد ssd به آب خوردگی، وارد شدن ضربه و... مربوط است. 
در صورتی که با افت سرعت لپ تاپ اچ پی خود مواجه شدید، می توانید با ارتقای هارد قدیمی به یک حافظه ssd این مشکل را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشید. شما می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ hp در کرج، از خدمات بی نظیر این مرکز در زمینه تعویض هارد قدیمی و ارتقای آن به هارد ssd و دیگر روش های افزایش سرعت لپ تاپ خود بهره مند شوید. 

حذف برنامه های اضافه و غیر ضروری

یکی از مواردی که می‌ تواند اشغال حافظه لپ تاپ و در نهایت کندی سرعت آن را در پی داشته باشد، نصب برنامه های زیاد و اضافی است. نصب و راه اندازی نرم افزار های فراوان در سیستم می تواند بخش عظیمی از حافظه را اشغال کرده و سرعت لپ تاپ در انجام عملکرد خود و مورد نیاز کاربر و انواع پردازش ها را کاهش دهد. به همین دلیل بهتر است که از نصب برنامه های اضافه و غیر ضروری در سیستم پرهیز کرده و تنها نرم افزار های ضروری و مورد نیاز خود را در لپ تاپ نصب نمایید. 
نکته دیگری که در این زمینه وجود دارد، عدم نصب برنامه های نا متناسب با سخت افزار سیستم می باشد. در واقع شما باید پیش از نصب هر نرم افزار، امکانات سخت افزاری مورد نیاز آن را بررسی کرده و با امکانات ارائه دهنده از سوی سخت افزار دستگاه خود تطبیق دهید. چنانچه قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما امکانات مورد نیاز برنامه مورد نظر را برخوردار بود، می‌ توانید به نصب آن اقدام نمایید. اما اگر به نصب برنامه نامتناسب با سیستم خود بپردازید، نه تنها اجرای این برنامه به درستی و با سرعت معمول صورت نمی‌ گیرد، بلکه اختلالات زیادی در بخش‌ های مختلف نرم‌ افزاری پدید می آید. 
به همین علت بهتر است از نصب برنامه‌ های نامتناسب در سیستم خود و نرم افزار های فوق سنگین منصرف شوید. این دو مورد می‌ تواند تاثیر زیادی در سرعت لپ تاپ داشته و از کندی آن در انجام پردازش ها و عملیات مورد نظر پیشگیری نماید. 

ارتقاء حافظه رم

در اکثر سیستم‌ های امروزی لپ تاپ از رم هایی با حافظه متناسب با نوع مدل سیستم استفاده شده است. اما ممکن است کاربران به علل مختلف به حافظه بیشتری از رم در سیستم خود نیازمند باشند. یکی از مواردی که می تواند کاربر را به تعویض رم و ارتقای آن به یک نمونه مشابه و ظرفیت بالاتر ملزم سازد، کاهش سرعت سیستم است. 
همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، سیستم‌ های لپ تاپ معمولاً پس از مدتی از گذشت عملکرد خود به دلایل مختلف دچار افت سرعت می شوند. البته باید توجه داشته باشید که استفاده صحیح کاربر می تواند تا حد بسیار زیادی از وقوع این مشکل جلوگیری نماید.
 چنانچه به هر دلیل با کاهش سرعت و کندی لپ تاپ hp خود مواجه شدید، می توانید در جهت تعویض رم سابق و ارتقای آن به یک رم جدید با حافظه بالاتر به نمایندگی لپ تاپ hp در کرج مراجعه نمایید. این مرکز با توجه به کارشناسان خبره و با تجربه خود، می‌تواند بهترین خدمات ممکن را در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری و ارتقای آن ها و دیگر روش های افزایش سرعت لپ تاپ اچ پی را در جهت رفاه فوق شما کاربران لپ تاپ های اچ پی در کرج ارائه دهد. 

سرویس به موقع و مرتب لپ تاپ

همانطور که می‌ دانید، استفاده صحیح و اصولی کاربر می تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از افت کیفیت و سرعت لپ تاپ داشته باشد. یکی از مهمترین امور در استفاده درست از لپ تاپ، تمیز نگه داشتن این دستگاه است. ورود انواع آشغال ها و گرد و خاک و همچنین دیگر مواد مضر می تواند مشکلات زیادی را در عملکرد دستگاه پدید آورد. 
از آنجایی که قطعات لپ تاپ به صورت فشرده در کنار هم در فضای کوچک بدنه باریک آن قرار گرفته‌اند، در صورت نفوذ انواع آلودگی این مواد پس از گذشت مدتی بر روی هم انباشته می‌شوند این موضوع در صورت تشدید می‌ تواند بروز اختلال در عملکرد قسمت های مختلف سخت افزار را باعث شود. از این رو قطعات سخت افزاری دچار افت سرعت و نقص عملکرد می شوند و به این ترتیب سرعت کلی سیستم در انجام عملیات مختلف نیز کاهش می یابد. 
به همین دلیل همواره توصیه می‌شود از کول‌ پد به عنوان سطح زیرین لپ تاپ اچ پی خود استفاده نموده و این دستگاه را هرگز بر روی سطوح نامناسب قرار ندهید. همچنین بهتر است هر چند ماه یک بار لپ تاپ را در جهت سرویس قطعات سخت افزاری و تمیز کردن آنها از آلودگی های موجود، در جهت عدم انباشت مواد مضر و عواقب مخرب آن به مراکز معتبر در این حوزه نظیر نمایندگی اچ پی در کرج بسپارید. 

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ hp در کرج

نمایندگی اچ پی در کرج، یک مجموعه بزرگ و پیشرفته در زمینه تعمیرات انواع لپ تاپ های اچ پی و رفع اختلالات نرم افزاری و مشکلات سخت افزاری این دستگاه ها می باشد. تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری نظیر پاور، کارت گرافیک، فن، کیبورد، ال سی دی و... به بهترین نحو ممکن در این مرکز صورت می گیرد. 
همچنین شما می توانید در جهت امور نرم افزاری نظیر نصب ویندوز در کرج، نصب و راه اندازی آنتی ویروس اورجینال و آپدیت دوره‌ ای آن، نصب برنامه های عمومی و تخصصی، ویروس کشی سیستم، ریکاوری اطلاعات هارد معیوب، رفع مشکل رایج هنگ کردن سیستم و دیگر اختلالات نرم افزاری مانند کرش های پی در پی، نمایش مداوم صفحه آبی مرگ ویندوز و... نیز به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ اچ پی در کرج مراجعه نمایید.

نظرات

جواد پاسخ
28/12/1400

یکی از علت های دیگر که میتونه در افزایش سرعت لپ تاپ و جلوگیری از هنگ کردن سیستم تاثیرگذار باشدارتقا رم لپ تاپ می باشد

فریبا پاسخ
28/12/1400

استفاده صحیح و اصولی از لپ تاپ و سرویس به موقع لپ تاپ هم از ورود گرد وغبار و خاک به داخل دستگاه جلوگیری می شود ودر افزایش سرعت لپ تاپ هم تاثیرگذار است

عارف پاسخ
17/01/1401

برای افزایش سرعت لپ تاپ خود می توانید ssd نصب کنید که خیلی موثر وتاثیرگذاره و سرعت لپ لپ تاپ را به حد چشمگیری افزایش میده

علیرضا پاسخ
17/01/1401

برای افزایش سرعت لپ تاپ سعی کنید برنامه های غیر ضروری و بلا مانع و اضافی را حذف کنید .

علی میردامادی پاسخ
17/01/1401

یکی از راه ها برای افزایش سرعت لپ تاپ افزایش رم لپ تاپ است که می توانید رم لپ تاپپ خود را ارتقا دهید

هاکان نظری پاسخ
17/01/1401

اگر می خواهید سرعت لپ تاپ خود را افزایش دهید بهتر است لپ تاپ خود را سرویس نمایید و ان را از هرگونه گرد وخاک واشغال پاک نمایید.

نظر خود را اضافه کنید