مادربرد لپ تاپ اچ پی چهارده/مهر

مادربرد قطعه ای است که اجزای اصلی سیستم روی آن سوار شده اند

 بردِ مادر یا مادربرد یا برد اصلی تخته مداری الکتریکی است که بخش‌های گوناگون رایانه مانند واحد پردازنده مرکزی، حافظه دسترسی اتفاقی(RAM) و… بر روی آن سوار می‌شوند و قطعه‌های بسیار کاربردی و مهم دیجیتالی نظیر بایوس (BIOS) در آن قرار گرفته‌اند. 
اجزای مادر برد: 
1- باس : باس مادربرد قطعات مختلف را به یکدیگر متصل میکند 
2- چیپست : چیپست وظیفه کنترل ارتباط بین پردازنده و سخت افزار بیرونی را بر عهده داردو نقش بسیار مهمی را در تعیین عملکرد سامانه، ایجاد می‌کند. 
3- cpu این قطعه مغز کامپیوتر است و وظیفه ی پردازش اطلاعات را برعهده دارد
4- بایوس :  زمانی که کامپیوتر را روشن می‌کنید، بایوس وارد عمل شده و همان طور که از نامش پیداست، انواع خروجی‌ها و ورودی‌ها را تشخیص داده، مدیریت کرده و آن‌ها را تست می‌کند. پس از تست کردن نوبت به آن می‌رسد که سیستم عامل را راه اندازی کند.
5- اسلات رم: که در واقع محل قرار گیری حافظه سیستم بوده و تعداد و استانداردهای ساخت آن بستگی مستقیم به نسل پردازنده مرکزی و چیپست های مادربرد دارد.
همانطور که گفته شد قطعات مهم و اصلی سیستم بر روی مادر برد قرار دارد پس مادربرد یکی از قطعات بسیار پیچیده ی سیستم شما است و عیب در هر قسمت آن با یک علامت خود را نشان می دهد بنابراین تعمیر آن نیاز به مهارت بالایی دارد زیرا فقط یک تکنسین حرفه ای می تواند عیب درون سیستم را به درستی تشخیص دهد و اقدام به رفع آن نماید .
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی کرج متشکل از تیمی بسیار خبره است که هر گونه مشکل به وجود آمد در سیستم را به درستی تشخیص داده و سپس اقدام به رفع آن می نمایند تمام قطعات نمایندگی اچ پی کاملا اورجینا بوده و عرضه و تعمیر آن با ارائه ضمانت انجام می شود
همچنین این تیم برای اشخاصی که امکان حضور در نمایندگی را ندارند امکانی را فراهم آورده است به این شیوه که پس از تماس با نمایندگی اچ پی و مطرح این موضوع تیم تعمیر لپ تاپ اچ پی در کرج به مکان مورد نظر اعزام می شوند و اقدام به رفع مشکل می نمایند 

نظرات

میترا نظری پاسخ
1/12/1400

مادربرد لپ تاپ یک قطعه مهم وحساسی است که تمام قطعات هم روی مادربرد قرارگرفته اند

امیرذبیحی پاسخ
1/12/1400

باس یکی از اجزای مادربرد لپ تاپ می باشد که برروی مادربرد قرار داردوتمام قطعات را به یکدیگر متصل می کند.

نسترن لطفی پاسخ
1/12/1400

cpu این قطعه مهم و حساس مغز لپ تاپ است و وظیفش پردازش اطلاعات می باشد

حلما پاسخ
1/12/1400

وقتی که لپ تاپ روشن می شود بایوس لپ تاپ تمام ورودی ها وخروجی ها رو شناسایی می کندتست می کندوبعد سیستم راه اندازی می شود.

نظر خود را اضافه کنید