ترفندهای رفع اختلال هنگ کردن لپ تاپ های اچ پی هشت/دی

راه هایی برای پیشگیری از هنگ کردن لپ تاپ اچ پی و مقابله با آن

مشکل هنگ کردن لپ تاپ های اچ پی

هنگ کردن لپ تاپ از جمله اختلالاتی است که همواره دردسرهایی برای کاربران ایجاد کرده و سبب کند شدن عملکرد سیستم می شود. هنگ کردن لپ تاپ های hp دلایل بسیاری را شامل شده که این دلایل خود به دو دسته مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند. 
البته با اینکه اکثر اوقات علل هنگ کردن لپ تاپ شما ریشه نرم‌افزاری دارد اما در برخی موارد مشکل اصلی می تواند از طرف قطعات سخت افزار دستگاه باشد. برای مثال وارد شدن هرگونه ضربه به هر یک از قطعات لپ تاپ، می تواند باعث آسیب دیدگی و اختلال در کارکرد آن قطعه شده که نتیجه آن هنگ کردن سیستم است.
نوسانات نامناسب برق، از دیگر مشکلاتیست که خرابی های زیادی در بخش‌های مختلف سخت افزار مانند CPU، هارد و... ایجاد می کند. 
از طرف دیگر مواردی چون آب خوردگی و نفوذ رطوبت، شکستگی قطعات و... از علل هنگ کردن لپ تاپ می باشند که در ادامه به شرح کامل هر یک از این دلایل و راه‌های مقابله با آن می پردازیم. 

ریستارت کردن لپ تاپ

یکی از راه هایی که متخصصان در صورت بروز هر یک از اختلالات نرم‌افزاری توصیه می‌کنند، ریستارت کردن سیستم است. اگر مشکل هنگ کردن لپ تاپ شما جدی نبوده و علت آن ایجاد یک اختلال کوچک در بخش نرم افزار دستگاه باشد، به احتمال زیاد با یک بار ریستارت کردن، حل می شود. 
همیشه به یاد داشته باشید که در صورت هنگ کردن لپ تاپ خود به صورت ناگهانی و هنگامی که هیچ اطلاعاتی راجع به علت بروز این مشکل ندارید، ابتدا یک بار سیستم خود را ریستارت کنید. اگر با ریستارت کردن مشکل سیستم شما حل نشد، می توانید سراغ دیگر روش های رفع هنگ کردن لپ تاپ hp خود بروید. 

عدم اجرای چند نرم‌ افزار سنگین به صورت همزمان

همانطور که گفته شد، بیشتر علل هنگ کردن لپ تاپ های hp مربوط به اختلالات نرم افزاری است. اگر با ریستارت کردن مشکل دستگاه حل نشد، توصیه می‌شود دیگر روش های ذکر شده برای رفع اختلالات بخش نرم افزار لپ تاپ خود را امتحان کنید. 
یکی از این روش ها، کم کردن تعداد پردازش های لپ تاپ هنگ کردن است. برای این کار تنها لازم است برنامه های اضافی باز شده را ببندید. در واقع هنگامی که شما چند نرم افزار سنگین را به صورت همزمان در سیستم خود باز می کنید، قدرت CPU برای پردازش بین این برنامه‌ها تقسیم شده و هر چه تعداد این برنامه ها بیشتر و همچنین برنامه ها سنگین تر باشند، قدرت CPU در پردازش آنها پایین آمده و عملکرد دستگاه کند تر می شود. 
در اینجا شما برای بازگشت سرعت لپ تاپ به حالت اولیه مجبور به بستن تعدادی از این نرم افزار ها هستید. تا جایی که سرعت عملکرد دستگاه به حالت ابتدایی خود بازگردد. این روش یک راهکار موثر برای حل مشکل هنگ کردن لپ تاپ می باشد که در صورت مواجه شدن با چنین اختلالی، توصیه می شود حتما این روش را امتحان کنید. 

عدم نصب دو آنتی ویروس بر روی لپ تاپ

برخی از کاربران به اشتباه گمان می‌کنند که اگر از دو یا چند آنتی ویروس بر روی سیستم خود استفاده کنند لپ تاپ از مقاومت بیشتری در برابر نفوذ ویروس ها و بدافزارها برخوردار می شود. این یک تصور غلط می باشد که در بین بسیاری از کاربران لپ تاپ و دیگر سیستم های دیجیتال جا افتاده است. باید بدانید که نصب یک آنتی ویروس کامل و معتبر، امنیت سیستم شما را تضمین کرده و برای امنیت بیشتر نیاز به نصب چند آنتی ویروس نیست. چنین کاری باعث ایجاد ناهماهنگی در بخش نرم‌ افزار می‌شود که سبب بروز اختلالات مختلفی در عملکرد دستگاه شده و نه تنها سودی ندارد بلکه برای عملکرد صحیح سیستم شما مضر نیز می باشد.  بدین ترتیب اگر از دو یا چند آنتی ویروس در دستگاه خود استفاده می کنید، پیشنهاد می شود هنگام هنگ کردن سیستم خود، آنتی ویروس کامل تر و معتبر تر را نگه داشته و دیگری را حذف کنید. چراکه علل این مشکل می‌تواند عدم سازگاری آنتی ویروس ها با یکدیگر باشد. 

برنامه ها و بازی های سنگین گرافیکی

یکی از مواردی که همیشه پیش از نصب برنامه ها و بازی های مورد نظر باید در نظر داشته باشید این است که آیا قطعات سخت افزار دستگاه شما مشخصات و ویژگی های لازم برای پردازش و اجرای آن نرم افزار را دارد یا خیر.  در واقع برنامه نصب شده باید با سخت افزار لپ تاپ شما سازگار باشد. چرا که در صورت عدم رعایت چنین مواردی، اختلالات زیادی در عملکرد بخش نرم‌ افزار دستگاه پیش می آید که یکی از آنها، هنگ کردن لپ تاپ و کند شدن کارکرد آن است.  بنابراین یکی از روش های موثر توصیه شده برای رفع اختلال هنگ کردن لپ تاپ hp عدم نصب برنامه‌های سنگین و پاکسازی لپ تاپ از این نرم افزار ها می باشد. 

به روزرسانی ویندوز و درایور های آن

یکی دیگر از علل هنگ کردن لپ تاپ می تواند استفاده از ورژن های قدیمی ویندوز باشد. می دانید که هر نسخه جدید ارائه شده جهت رفع مشکلات و اختلالات نسخه قبلی و فراهم کردن امکانات بیشتر است.
 بنابراین اگر سیستم عامل دستگاه شما از نسخه های قدیمی می باشد و زمان زیادی است که ویندوز و درایور های لپ تاپ خود را ارتقا نداده اید، بهتر است از نسخه های جدید استفاده کرده و ویندوز خود را به روز رسانی کنید. تا مشکلات و ناهماهنگی های نسخه قبلی رفع شده و دیگر اختلالاتی چون هنگ کردن لپ تاپ رخ ندهد. 

حذف نرم افزارهای مخرب و ویروس کشی سیستم

یکی از عللی که در تضعیف عملکرد لپ‌ تاپ شما بسیار نقش دارد، نفوذ ویروس ها و نصب بد افزار هاست.
همانطور که می دانید این نرم افزار های مخرب در جهت اهدافی سودجویانه از طرف برنامه نویسان ساخته و ارائه می‌شوند. بد افزارها از راه‌ های مختلفی که شایع‌ترین آن نصب نرم افزارهای نامعتبر است، به سیستم شما نفوذ کرده و مشکلات و خطرات زیادی را برای سیستم شما و فایل های موجود در آن ایجاد می‌کنند. 
عملکرد ویروس ها هم به همین صورت است. تمامی این نرم افزارها و فایل های مخرب، عملکرد CPU را افزایش می‌دهند. گفته شد که در صورت افزایش وظایف CPU، قدرت پردازش آن بین تمامی نرم‌ افزار های مورد نظر، تقسیم شده که در نهایت موجب کند شدن سیستم می شود. 
یکی از راهکار هایی که باید حین هنگ کردن لپ تاپ خود از آن استفاده کنید، ویروس کشی سیستم با یک آنتی ویروس معتبر است. سیستم شما پس از عمل ویروس کشی، از تمامی بدافزارها و ویروس های مخرب پاک شده و به روند سابق خود ادامه می دهد. 

مشکلات سخت افزاری لپ تاپ های hp

اگر همه روش های ذکر شده را امتحان کرده و دوباره شاهد هنگ کردن لپ تاپ hp خود بودید، به احتمال علت بروز این اختلال آسیب دیدگی قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما می باشد. 
یکی از قطعات مهم در این زمینه CPU است که در صورت وارد شدن هرگونه ضربه و نفوذ رطوبت، خراب شده و در عملکرد آن اختلال ایجاد می‌شود. حتی ممکن است در صورت شدید بودن آسیب وارد شده سی پی یو به طور کلی از کار افتاده و غیرقابل استفاده شود. 
در این حالت باید لپ تاپ خود را به مرکز تعمیرات تخصصی سپرده و در صورت آسیب دیدگی جزئی CPU آن را تعمیر و در صورت از کار افتادگی به تعویض آن اقدام نمایند. 
از دیگر قطعات مهم در این زمینه هارد، برد و... می باشند که پس از ایجاد مشکل در عملکرد آنها سبب هنگ کردن لپ تاپ شما می شوند. 

رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ های hp در کرج

چنانچه تمامی روش های ذکر شده در مورد رفع اختلالات نرم افزاری لپ تاپ خود را امتحان نموده و موفق به رفع مشکل نشدید، می توانید از متخصصان کاربلد و با تجربه ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی در کرج کمک بخواهید. 
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی در کرج  با بهترین متخصصان و به روز ترین دستگاه ها آماده خدمت رسانی به شما کاربران لپ‌تاپ و کامپیوتر hp و همچنین کاربران دیگر برندها می باشد.

نظرات

محسن پاسخ

سلام بعضی اوقات لپ تاپ مشکل سخت افزاری داره که باید توسط متخصصین نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی در کرج بررسی و رفع شود

27/10/1399

مگه جز این ترفند ها بازم ترفند های هست که میگید اگه مشکل رفع نشد به نمایندگی لپ تاپ اچ پی در کرج مراجعه کنید؟

ندا امبری پاسخ
1/12/1400

یکی از شایع ترین مشکلات لپ تاپ که برای همه کاربران پیش میاید هنگ کردن سیستم می باشد

نسترن لطفی پاسخ
1/12/1400

بیشتر مشکلات هنگ کردن سیستم مربوط به نرم افزاری می باشدکه باید یکبار سیستم خود را ریستارت نمایید.

ملینا دهقان پاسخ
1/12/1400

درمواقع هنگ کردن سیستم بهتر است چند نرم افزار سنگین را همزمان باهم باز نکنید وبرنامه های اضافی را ببندید

محمد میردامادی پاسخ
1/12/1400

برای جلوگیری از هنگ کردن سیستم بهتر است اگر دو انتی ویروس بر روی لپ تاپتان نصب است یکی را حذف نمایید چون یکی کافیست ودوتا سودی ندارد

مهدی پاسخ
1/12/1400

بهتر است برای جلوگیری از هنگ کردن نسخه ویندوز جدید را برروی سیستم خودنصب نماییم.

مصطفی پاسخ
1/12/1400

از مشکلات سخت افزاری که باعث هنگ کردن سیستم می شود ممکن است مربوط به هارد ویا cpu باشد که بر اثر رطوبت وضربه ممکن است خراب شده باشد

کامران لطفی پاسخ
1/12/1400

ممنون از مقاله جامع وکاملتون خیلی خوب بود.اگر با این راه حل ها هنگ کردن سیستم رفع نشد چیکارباید بکنیم؟

نظر خود را اضافه کنید