مراحل تعویض ال سی دی از کار افتاده در لپ تاپ های اچ پی دو/اسفند

آموزش مرحله به مرحله تعویض ال سی دی لپ تاپ های اچ پی در نمایندگی اچ پی کرج

ال سی دی لپ تاپ های اچ پی

ال سی دی به عنوان یک صفحه ی نمایشگر، از حساسیت بالایی نسبت به دیگر قطعات لپ تاپ برخوردار می باشد. از این رو مهم است که در حین استفاده، نکاتی را جهت حفظ سلامت و عدم آسیب دیدگی و خرابی آن رعایت کنید. موارد مختلفی چون آب خوردگی، ترک خوردگی، شکستگی، خراشیدگی، وارد شدن ضربه، وارد شدن فشار و... می تواند سبب ایجاد خرابی در صفحه نمایش شود. 
گاهی اوقات این آسیب ها از شدت بالایی برخوردار هستند که در نهایت باعث از کار افتادگی کامل ال سی دی می شوند. به همین جهت باید پیش از سرایت آسیب به دیگر قطعات، به تعویض آن اقدام کرد. تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی دارای مراحلی بوده که هر کدام از حساسیت های بالایی برخوردار هستند.
 به این ترتیب بهتر است که امر تعویض ال سی دی لپ تاپ های اچ پی را به مراکز معتبر، از جمله نمایندگی لپ تاپ اچ پی کرج بسپارید. البته در صورت داشتن مهارت و دانش کافی، می توانید خود این کار را انجام دهید. به همین جهت آموزش مرحله به مرحله تعویض ال سی دی لپ تاپ، در ادامه برای شما کاربران لپ تاپ های اچ پی بیان شده است. 

مراحل تعویض ال سی دی لپ تاپ های hp

(1ابتدا باید وسایل و ابزار مورد نیاز را برای انجام این کار از پیش تهیه کنید. چند عدد پیچ گوشتی متناسب با پیچ های لپ تاپ خود را در جهت باز کردن پیچ های متصل به لپ تاپ آماده کنید. برای برداشتن قاب دور ال سی دی به تعدادی صفحات نازک و صاف پلاستیکی یا فلزی نیاز دارید. همچنین برای جایگزینی ال سی دی می توانید از مراکز معتبر یک قطعه ال سی دی اورجینال و مناسب با مدل لپ تاپ اچ پی خود خریداری کنید. 
(2پیش از شروع مراحل تعویض، باتری، آداپتور، تمامی کابل های متصل و... را از لپ‌ تاپ جدا کرده و از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کنید. 
(3برای شروع، با یک صفحه پلاستیکی یا فلزی نازک، به آرامی در جهت باز کردن دو بالشتک نگهدارنده لپ تاپ اقدام کنید. سپس با استفاده از پیچ گوشتی های از پیش تهیه شده، به آرامی پیچ ها را باز کرده تا راه دسترسی به ال سی دی لپ تاپ hp و تعویض آن برای شما هموار شود. 
توجه داشته باشید که روش باز کردن قاب صفحه نمایش در انواع لپ تاپ ها متفاوت است. از این رو ممکن است قاب لپ تاپ شما از هیچگونه پیچی برای اتصال برخوردار نباشد و یا با یک ضربه کوچک بر روی قاب به آرامی باز شود. به این ترتیب برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی باز کردن قاب صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی خود، می توانید به سایت اصلی کمپانی اچ پی مراجعه کنید. 
(4پس از جداسازی تمامی پیچ ها و برداشتن قاب و صفحات مانع، باید ال سی دی مورد نظر را از تمامی کابل ها و اتصالات آن به بدنه لپ تاپ و بخش مادربرد جدا کنید. در این مرحله با دقت، همه ی کابل هایی که از قسمت مادربرد به ال سی دی متصل شده است را، به آرامی جدا کرده تا ال سی دی آسیب دیده به طور کامل رها شود. 
(5سپس ال سی دی جدید را در صورتی که از اصل بودن و سالم بودن آن مطمئن هستید، به مادربرد لپ تاپ وصل کنید. با توجه به مرحله قبل و اتصالات کابل های مادربرد به ال سی دی آسیب دیده، ال سی دی جدید را به کابل های مربوطه وصل کرده و از اتصال اصولی آن مطمئن شوید. 
(6حال نوبت اتصال قاب بیرونی به صفحه ال سی دی جدید می باشد. با همان ابزار اولیه و پیچ گوشتی های موجود، همه پیچ ها را به همان صورت که در ابتدا باز کردید بسته، قاب را جا انداخته و آن را به بدنه و صفحه ال سی دی محکم کنید. 
(7در نهایت باید تمامی کابل های جدا شده و اتصالات قطع شده را دوباره به لپ تاپ متصل کنید. در این مرحله باتری و آداپتور را وصل کرده و لپ تاپ خود را روشن کنید. پس از روشن شدن لپ تاپ و گذشت چند دقیقه، می توانید سلامت ال سی دی جدید و صحیح بودن تعویض آن را چک کنید.

تعویض ال سی دی لپ تاپ های hp در نمایندگی تعمیر لپ تاپ اچ پی کرج

چنانچه از مهارت و تجربه کافی در زمینه باز کردن لپ تاپ و تعویض قطعات آن برخوردار نیستید و دانش و آگاهی لازم در این زمینه را ندارید، برای جلوگیری از وارد شدن آسیب های جدی به قسمت های حساس لپ تاپ از جمله مادربرد، انجام این کار را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید. 
نمایندگی اچ پی کرج از مراکز معتبری است که می تواند بهترین و قابل قبول ترین خدمات در این زمینه را، در اسرع وقت در جهت رفاه شما کاربران لپ تاپ های اچ پی ارائه دهد.

نظرات

امیرذبیحی پاسخ
22/10/1400

مطمئن ترین مرکزهستیدبرای تعویض ال سی دی لپ تاپ .ممنون

ندا امبری پاسخ
10/11/1400

بهتره تعویض ال سی دی که خیلی حساسه توسط متخصص صورت گیرد.

نسترن لطفی پاسخ
17/01/1401

از مهم ترین قطعات لپ تاپ صفحه نمایش است که بسیار حساس و اسیب پذیر هم می باشد.

نسترن لطفی پاسخ
17/01/1401

از مهم ترین قطعات لپ تاپ صفحه نمایش است که بسیار حساس و اسیب پذیر هم می باشد.

بهنام پاسخ
17/01/1401

از عواملی که باعث خرابی نمایشگر یا ال سی دی لپ تاپ می شود ریختن مایعات وضربه وفشار ونوسانات برق می باشد

مهدی پاسخ
17/01/1401

ممنون از مقاله خوبتون .بهتره برای جلوگیری از هرگونه اسیب نوسانات برق به نمایشگر از محافظ استفاده نماییم.

نظر خود را اضافه کنید