علل خرابی پیکسل مانیتور اچ پی و تعمیر آن شانزده/اسفند

بررسی عمده ترین علل خرابی پیکسل مانیتور اچ پی در نمایندگی اچ پی کرج

خرابی پیکسل مانیتور اچ پی

مانیتور یا همان نمایشگر، صفحه ای است که تمامی پردازش های تصویری و مواردی که در جهت انجام، نیازمند نمایش تصویری هستند را برای کاربر به نمایش در می آورد. بدون یک صفحه نمایشگر هرگز نمی توان هیچ گونه اموری را با دستگاه مورد نظر انجام داد. از این رو مانیتور یک قطعه مهم و بسیار ضروری در این حوزه می باشد. مانیتور ممکن است در اثر عوامل مختلفی دچار انواع خرابی ها و آسیب های جزئی یا جدی شود. 
یکی از مشکلات رایج در خرابی مانیتور، معیوب شدن پیکسل و یا پیکسل سوختگی آن می باشد. این مشکل می‌تواند اختلالات زیادی را در اجرای اشکال و کیفیت تصاویر و رنگ های آن ایجاد کند. پیکسل ها نقاط ریزی از مانیتور هستند که با تجمع و قرار گیری در کنار یکدیگر، سبب ارائه رنگ های مختلف در جهت صورت گرفتن اشکال مورد نظر بر روی صفحه نمایش می شوند. در واقع تصویری که شما از سوی صفحه نمایش دستگاه خود دریافت می کنید، شامل صدها و هزاران پیکسل بوده که با قرار گیری در کنار هم دیگر یک صفحه مشخص شامل اشکال متفاوت تصویر و تنوع رنگ های آن و کیفیت مورد نظر را به وجود می آورد. 
البته این نقاط کوچک به طور ثابت و مشخصی در این صفحه جای داده نشده و همواره با تغییر تصویر نمایش داده شده به تصویر متفاوت و یا اجرای تصاویر متحرک دچار تغییر رنگ می شوند. از این رو پیکسل های موجود در هر مانیتور به سه زیر پیکسل با رنگ های مختلف قرمز، سبز و آبی تقسیم می‌ شوند. فعال یا غیرفعال بودن این پیکسل ها توسط یک ترانزیستور مدیریت می‌شود. معیوب شدن پیکسل به این معناست که پیکسل مورد نظر به دلایل مختلف به صورت ناگهانی و موقت غیرفعال شده و نمی تواند در اجرای رنگ مورد نیاز صحیح عمل کند. 
از این رو برخی از قسمت های تصویر نمایش داده شده دچار خرابی و یا افت کیفیت می‌ شود. در صورت از کار افتادگی و خاموشی همیشگی یک پیکسل، به آن پیکسل سوخته و یا پیکسل مرده می گویند. تشخیص این دو مورد یعنی خرابی پیکسل مورد نظر یا سوختگی آن، نیازمند بررسی‌های دقیق و تخصصی است که تنها توسط کارشناسان حرفه ای در مراکز معتبر مانند نمایندگی تعمیرات لپ تاپ hp در کرج صورت می گیرد. 

علل اصلی خرابی پیکسل مانیتور اچ پی

رایج ترین علل خرابی پیکسل های مانیتور اچ پی، عدم توزیع صحیح کریستال مایع زیر پیکسل مورد نظر است. چنانچه تمامی زیر پیکسل ها دچار چنین مشکلی شوند، پیکسل مذکور به صورت موقتی خاموش شده و تا ترمیم بخش های آسیب دیده قادر به اجرای رنگ ها و انجام وظایف خود نمی باشند. دیگر مشکلی که می تواند باعث معیوب شدن این نقاط ریز از مانیتور شود، خرابی ترانزیستور است. 
همان طور که در قسمت قبلی گفته شد، ترانزیستور وظیفه روشن و خاموش کردن پیکسل ها و کنترل و مدیریت بر عملکرد صحیح آن ها را برعهده دارد. از این‌ رو چنانچه این بخش به هر دلیل دچار خرابی و از کار افتادگی شود، مدیریت و کنترل فعال و غیرفعال شدن پیکسل های مانیتور در زمان مناسب دچار اشکالاتی می شود. بدین ترتیب پیکسل های مورد نظر دستورات روشن و خاموش شدن را به درستی دریافت نکرده و ممکن است برخی از آن ها برای طولانی مدت خاموش باقی بمانند. 
حین وقوع چنین اتفاقی، به احتمال پیکسل های صفحه نمایش سالم بوده و ایراد تنها از ترانزیستور معیوب می باشد. در صورت ایجاد مشکلات مربوطه، احتمال رفع و ترمیم قسمت‌های کریستال مایع و پیکسل ها بیشتر بوده چراکه ترانزیستور ها از انعطاف‌ پذیری کمتری در زمینه تعمیر و ترمیم بخش های آسیب دیده برخوردار هستند.
 
شیوه بررسی پیکسل های مانیتور hp و علائم خرابی آن

یکی از روش های کاربردی و ساده در تشخیص خرابی پیکسل های مانیتور و کمک به بهبود آن ها، استفاده از نرم‌ افزار های آنلاین است. در فضای اینترنت برنامه های بسیاری برای عیب یابی و بررسی پیکسل های مانیتور و پیدا کردن پیکسل معیوب یا سوخته وجود دارد. یکی از این نرم افزار ها LCD2 بوده که به صورت آنلاین در دسترس کاربران قرار گرفته و استفاده از آن نیز بسیار راحت می باشد. 
همچنین این برنامه از رابط کاربری جذابی بهره مند است که همین موضوع در شهرت و رواج آن میان کاربران بسیار تاثیرگذار بوده. یکی از قابلیت های این نرم افزار، گزینه Massage the Pixel است. این قابلیت امکان پیدایش پیکسل های معیوب را برای کاربر فراهم کرده و همچنین در جهت رفع مشکل آن ها اقداماتی را انجام می‌ دهد. یکی دیگر از ویژگی های این برنامه امکان Fix My Screen است که با فعال سازی آن آزمون های حرفه ای و پیشرفته تری برای تشخیص پیکسل های معیوب در اختیار کاربر قرار می گیرد. 
در مواردی که مشکل خرابی پیکسل های مانیتور جزئی و به سادگی قابل رفع باشد، شما می توانید این مشکل را با استفاده از این نرم افزار به خوبی عیب یابی کرده و به حل آن بپردازید. اما در موارد جدی تر، این برنامه و دیگر ابزار های آنلاین در رفع مشکل چندان موفق نبوده و شما در جهت انجام این کار، باید پیش از سرایت خرابی به دیگر بخش ها به مراکز معتبر مربوطه مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ های hp در کرج مراجعه نمایید. 

تعمیر و رفع مشکل خرابی پیکسل مانیتور اچ پی در نمایندگی تعمیر لپ تاپ اچ پی کرج

نمایندگی اچ پی در کرج یک مرکز فوق تخصصی در زمینه تعمیر انواع لپ تاپ و مانیتور hp در کرج بوده، که می‌ تواند به رفع آسیب های مربوطه در رایانه های اچ پی به بهترین نحو ممکن و با استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات مربوطه بپردازد. شما می توانید در صورت پیکسل سوختگی مانیتور اچ پی خود و یا معیوب شدن آن ها به نمایندگی اچ پی در کرج مراجعه کرده تا متخصصان خبره و ماهر موجود در این مرکز، با استفاده از بهترین دستگاه ها و ابزار آلات روز و به کارگیری نوین ترین روش ها در عیب یابی و ترمیم بخش های آسیب دیده، در اسرع وقت در جهت رفع مشکل خرابی پیکسل مانیتور hp شما اقدام نمایند. 
توجه داشته باشید که بررسی پیکسل مانیتور یک امر حساس بوده که نیازمند حرفه ی فراوان در این زمینه است. از این رو متخصصان ما در این مرکز با توجه به مهارت بالا و تجربه و دانش فراوان خود در این حوزه، می توانند در رفع مشکل مربوطه بهترین خدمات ممکن را در جهت رفاه تمام شما کاربران لپ تاپ های hp در کرج ارائه دهند.

نظرات

توحید پاسخ
17/01/1401

مانیتور از مهم ترین قطعات صفحه نمایش است و ممکن است دچار خرابی و اسیب شود

وحید نظری پاسخ
17/01/1401

از رایج ترین مشکلات خرابی مانیتور مربوط به پیکسل سوختگی و یا خرابی پیکسل است که می تواند مشکلات و اختلالات زیادی را ایجاد کند

عارف پاسخ
17/01/1401

عدم توزیع صحیح کریستال مایع زیرپیکسل از رایج ترین علل های خرابی پیکسل مانیتور است

حسن جمالی پاسخ
17/01/1401

ممنون از مقاله خوبتون .به نظر شما پیکسل سوختگی قابل تعمیر است یا باید تعویض شود نمایشگر ؟

نظر خود را اضافه کنید