علائم خرابی اسپیکر لپ تاپ اچ پی و تعمیر آن در نمایندگی اچ پی بیست و سه/خرداد

علل شایع خرابی اسپیکر لپ تاپ اچ پی و راه های مقابله با آن

خرابی اسپیکر لپ تاپ های hp

اسپیکر قطعه ای درون بدنه لپ تاپ می باشد و وظیفه آن امور پخش صدا را شامل می‌ شود. در صورت آسیب‌ دیدگی این قطعه، پخش صدا های مورد نظر از لپ‌تاپ، دچار اشکالاتی شده و یا به طور کلی این امر مختل می‌گردد. علل خرابی و عدم کارکرد اسپیکر به دو دسته تقسیم می‌شود:
(1 خرابی های بخش سخت افزار 
(2 اختلالات نرم افزاری
ممکن است عملکرد قطعه اسپیکر در اثر ضربه، فشار، آبخوردگی، شکستگی و... دچار اختلال شده باشد. البته آسیب دیدگی قطعات دیگر، مانند کارت صدا نیز می‌تواند باعث رخ دادن چنین مشکلی شود. در هر صورت باید دستگاه باز شده و قطعه آسیب دیده مورد بررسی قرار گیرد. 
گاهی اوقات اختلالات پیش آمده در بخش سیستم عامل یا دیگر مشکلات نرم افزاری، مانند بهم خوردگی تنظیمات و... نیز باعث ایجاد اختلالاتی در پخش صدا شده، که در اکثر این موارد معضل پیش آمده آنقدر جدی نبوده و با وارد شدن به بخش تنظیمات و اعمال مراحلی و همچنین انجام دیگر امور نرم‌ افزاری، حل می‌شود. 
در هر صورت بررسی و ریشه‌ یابی مشکل، باید توسط یک فرد کاربلد انجام شود. البته اختلالات پیش آمده در پخش صدای برنامه ها، ویدیو ها، موسیقی و... از سوی لپ تاپ، معمولا رایج نبوده و در شرایط خاص به وجود می آیند. توصیه می شود در جهت رفع مشکلات پخش صدای لپ تاپ اچ پی خود، و یا پیشگیری از بروز این نوع اختلالات، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. 

عیب یابی کارت صدای لپ تاپ اچ پی و علائم خرابی آن

گاهی اوقات حین پخش موسیقی یا اجرای ویدیو ها، متوجه می‌شوید صدای فایل مورد نظر مانند سابق نبوده و حالت طبیعی ندارد. در چنین وضعیتی احتمالا مشکل از سمت کارت صدا می باشد. به احتمال نرم افزار صدای مربوط به کارت صدا دچار اختلالاتی شده است. از این رو میتوانید در اولین مرحله برای حل مشکل غیر عادی بودن صدا ها، نرم افزار مربوطه را حذف کرده و دوباره به نصب آن اقدام نمایید.
 اگر با بازنصب نرم افزار کارت صدا اختلال روی آمده رفع نشد، ممکن است که این مشکل مربوط به سیستم عامل لپ تاپ hp شما باشد. در جهت رفع آن می توانید سیستم عامل را حذف کرده و آن را از نو نصب کنید. اگر با اعمال این دو روش هم مشکل پخش صدای لپ تاپ شما حل نشد، احتمالاً ایراد از سمت قطعه کارت صدا بوده و این قسمت از سخت افزار دچار آسیب دیدگی شده است. 
در اینجا کارت صدای معیوب باید مورد ترمیم و تعمیر قرار گیرد. البته گاهی اوقات آسیب وارد شده آنقدر جدی ست که با تعمیر رفع نشده و قطعه مورد نظر باید تعویض شود. از آنجایی که کارت صدای اکثر لپ‌ تاپ‌ ها آن برده است، شما می توانید از دو روش در رفع این مشکل استفاده کنید. چنانچه لپ تاپ اچ پی شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد، می توانید با نصب یک کارت صدای مجزا بر روی این شکاف، به حل این مشکل اقدام نمایید. در غیر این صورت باید از یک کارت صدای خارجی استفاده کنید. 

عیب یابی اسپیکر لپ تاپ اچ پی و علائم خرابی آن

گاهی اوقات متوجه می شوید که صدای پخش شده از لپ تاپ شما تکه تکه بوده و یا خش دار است. در صورت بروز چنین اختلالی، نرم افزار مربوط به پخش صدا را از لپ‌ تاپ حذف کرده و دوباره نصب کنید. اگر مشکل رفع نشد، می توانید به نصب مجدد سیستم عامل اقدام نمایید. اما گاهی اوقات با امتحان همه این روش ها، اختلال روی آمده حل نشده که در این صورت به احتمال زیاد مشکل از اسپیکر لپ تاپ hp می باشد. 
اسپیکر قطعه ای حساس در بخش داخلی لپ تاپ بوده که با ضربه های سنگین و متحمل شدن فشار زیاد، می تواند به کل خراب شده و دچار آسیب دیدگی و در نهایت از کار افتادگی شود. برای عیب یابی اسپیکر لپ تاپ اچ پی خود باید آن را با یک هدفون استریو تست کنید.
ابتدا هدفون استریو را به آن وصل کرده و فایل صوتی که پیش از این با مشکلاتی چون خش دار بودن، ترق ترق کردن، تیکه تیکه شدن و... در پخش مواجه شده بود را، با هدفون پخش کنید. اگر تنها یکی از گوشی های هدفون با مشکلات پخش رو به‌ رو بوده و دیگری سالم باشد، احتمالاً برد صوتی سالم است. در این حالت،  مشکل می‌تواند مربوط به یکی از اسپیکرها باشد که پس از عیب یابی دقیق باید اسپیکر معیوب را تعمیر یا تعویض کرد. 
اگر پس از تست پخش صدا با هدفون استریو، متوجه پخش صحیح از دو گوشی هدفون شدید، در حالی که پیش از این هیچ صدایی از لپ‌ تاپ پخش نمی شد، قطعاً یک یا دو اسپیکر لپ تاپ شما خراب است. اکثراً در چنین مواردی بلندگو باید تعویض شده و راهی برای تعمیر آن باقی نمی ماند. 
گاهی نیز ممکن است وجود اختلال در پخش صدا در بخش تنظیمات صدا، باعث قطع یکی از اسپیکر ها شده باشد در حالیکه اسپیکر دوم به خوبی کار می کند. در اینجا تنظیمات بخش صدا باید مورد بررسی قرار گیرد. سپس با اعمال چند عملیات نرم افزاری مشکل حل شده و مطمئن می شوید که خطر جدی برای اسپیکر لپ تاپ اچ پی شما رخ نداده است. 

تعمیر و تعویض اسپیکر، کارت صدا و دیگر خدمات مربوط به پخش صدای لپ تاپ های اچ پی در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی کرج

تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری لپ تاپ به ویژه اسپیکر، کارت صدا و از این نوع قطعات، امری است که نیازمند دقت بالایی می باشد. همچنین نصب و راه اندازی نرم افزار مربوط به بخش صدا نیز نیازمند آشنایی های لازم است. به همین ترتیب بهتر است که در صورت نداشتن تجربه و مهارت و عدم آگاهی از چگونگی باز کردن لپ تاپ و تعویض قطعات آن و همچنین نداشتن هیچگونه دانش و اطلاعاتی در این زمینه، این امور مهم را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید. 
مهم است که چنین کارهایی توسط یک فرد کاربلد انجام شود تا ضمن موفق ظاهر شدن در عملیات تعمیر و تعویض، از وارد شدن دیگر آسیب های احتمالی به قطعات مختلف سخت افزاری جلوگیری شود. نمایندگی تعمیر لپ تاپ اچ پی در کرج یک مجموعه پیشرفته دارای بهترین و پیشرفته ترین ابزار آلات و دستگاه ها بوده، که پس از رخ دادن هر گونه مشکلات و اختلالات مربوطه می‌تواند با کمک متخصصان حرفه‌ ای و با تجربه موجود در این مرکز، به ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده لپ تاپ اچ پی شما اعم از اسپیکر، کارت صدا و... پرداخته و قابل قبول ترین خدمات ممکن را در اسرع وقت، به شما کاربران لپ تاپ های اچ پی در کرج ارائه دهد.

نظرات

علی اکبری پاسخ
27/01/1401

اسپیکر لپ تاپ درداخل لپ تاپ قراردارد و وظیفه پخش صدا را برعهده دارد

هاکان نظری پاسخ
27/01/1401

خرابی و اختلالات اسپیکر هم می تواند نرم افزاری باشد و هم سخت افزاری که در صورت خرابی باید چک وبررسی شود

توحید پاسخ
27/01/1401

از علت هایی که باعث خرابی اسپیکر لپ تاپ می شود وارد شدن ضربه وفشار و ریختن مایعات ونفوز رطوبت می باشد

نکیسا پاسخ
27/01/1401

در برخی موارد خرابی اسپیکر های لپ تاپ نرم افزاری نیست و مربوط به سخت افزاری که مربوط به کارت صدا می باشد باید بررسی شود

شایان پاسخ
27/01/1401

از نشانه های خرابی اسپیکر لپ تاپ عدم شنیدن صدا و یا شنیدن صدای خش خش وعجیب از اسپیکر می باشد

نظر خود را اضافه کنید