تعویض تاچ پد لپ تاپ اچ پی سیزده/مهر

بررسی شیوه ی تعویض تاچ پد در نمایندگی اچ پی کرج

تاچ پد لپ تاپ اچ پی

حتما تا کنون صفحه ی مستطیل شکلی که در کنار کیبورد لپ تاپ وجود دارد را مشاهده کرده اید. در واقع این قطعه همان نقش ماوس را در لپ تاپ اجرا می کند. از طریق تاچ پد می توان در صفحه نمایش لپ تاپ جا به جا شد و به انجام مورد نظر با سیستم پرداخت. از این رو اهمیت تاچ پد در لپ تاپ مشخص می شود. 
این صفحه ی مستطیلی بسیار حساس بوده و به همین علت، باید هنگام کار با لپ تاپ از آن مراقبت کرد. در قسمت پایینی صفحه ی حساس تاچ، دو کلید وجود دارد. این کلید ها کارایی همان کلیک چپ و کلیک راست ماوس را دارند. با فشردن آن ها می توان فایل را انتخاب کرد و یا به گزینه های بیشتری دسترسی یافت.
شاید شما نیز مانند بسیاری از کاربران، به دلیل اینکه همواره از ماوس برای انجام امور خود استفاده می کنید، توجه چندانی به تاچ پد لپ تاپ خود نداشته باشید. اهمیت این ابزار هنگامی مشخص می شود که ماوس در دسترس نباشد. در این شرایط در صورت سالم بودن تاچ پد، می توان از ان استفاده و ان را جایگزین ماوس کرد.
از این رو توصیه می شود هنگام استفاده از لپ تاپ، مراقبت های مربوط به صفحه ی تاچ را جدی گرفته تا در هنگام نیاز، بتوانید به درستی و بدون هیچگونه دردسر، از آن استفاده کنید. البته درست است که تاچ پد همان کارایی ماوس را به کاربر ارائه می دهد، اما سرعت ماوس با تاچ پد قابل مقایسه نیست. 
در بیشتر لپ تاپ ها، تاچ پد از سرعت بالایی برخوردار نمی باشد و به همین علت کاربران ترجیح می دهند از ماوس برای انجام کار های خود استفاده کنند. به طور کلی، ماوس از تاچ پد بسیار سریع تر بوده و حرکت دادن ان نیز نسبت به حرکت دادن انگشت روی صفحه ی تاچ راحت تر است.
اما حضور ماوس به عنوان یک وسیله ی جانبی همیشه مطمئن نیست و در برخی مواقع، ممکن است  به هر دلیل در دسترس نباشد. ولی تاچ پد به لپ تاپ متصل بوده و عضوی از سیستم است. بنابراین بهتر است با استفاده ی درست از تاچ پد، عملکرد سالم ان را حفظ کنید تا در شرایط ضروری نیز بتوانید روی تاچ پد لپ تاپ حساب کنید.

خرابی تاچ پد لپ تاپ اچ پی

تاچ پد نیز مانند دیگر قطعات الکترونیکی، در برابر یک سری موارد حساس است. رعایت نکردن نکات توصیه شده برای حفظ سلامت تاچ پد می تواند اسیب دیدگی این قطعه را به دنبال داشته باشد. همانطور که اهمیت تاچ پد با مطالعه ی قسمت قبلی برای شما مشخص شد، باید از علل خرابی و راهکار های مقابله با آن نیز اطلاع داشته باشید. 
هرچه اطلاعات درست شما در مورد خرابی تاچ پد و راه های رفع و پیشگیری از ان بیشتر باشد، هنگام مشاهده ی مشکل می توانید بهترین واکنش را در مقابل ان نشان دهید. این امر باعث می شود آسیب موجود در تاچ پد تا حد زیادی کاهش داده شده و تعمیر و رفع مشکل ساده تر صورت گیرد. 
بنابراین داشتن اطلاعات لازم در این حوزه، کمک می کند هنگام بروز مشکل، از تشدید و سرایت ان به بخش های اطراف پیشگیری شود. در ادامه ی مطلب، علل اصلی خرابی تاچ پد همراه با راه مقابله با ان، برای شما عزیزان شرح داده شده است. 

اصلی ترین علل خرابی تاچ پد لپ تاپ اچ پی

خرابی و عدم عملکرد تاچ پد می تواند علل مختلفی در بر داشته باشد. این موارد در قسمت های سخت افزاری لپ تاپ و بخش های مختلف نرم افزاری آن متفاوت اند. از اصلی ترین علل از کار افتادگی تاچ پد می توان به آبخوردگی آن اشاره کرد. 
این صفحه ی حساس انرژی خود را از برق می گیرد. همانطور که می دانید، هر قطعه ای که با برق کار می کند، در برابر مایعات حساس است. آبخوردگی و یا نفوذ دیگر مایعات می تواند تمامی قسمت های تاچ پد را از بین ببرد. به طوری که دیگر با هیچ روشی تعمیر نمی شود و برای برطرف ساختن مشکل آن، تنها باید این قطعه را با نمونه ای سالم تعویض کرد. 
از آنجایی که تاچ پد مستقیما با محیط اطراف در تماس است، احتمال خرابی ان نیز بیشتر می باشد. از این رو با در نظر گرفتن مراقبت های مرتب از تاچ پد لپ تاپ، می توان از خرابی و اسیب دیدگی ان پیشگیری کرد. 
نکته ی مهم دیگری که در مراقبت از تاچ پد لپ تاپ خود باید در نظر داشته باشید، سرویس به موقع آن است. تاچ پد در کنار کیبورد لپ تاپ قرار دارد و ممکن است گرد و خاک نشسته بر روی لپ تاپ، از طریق درز های موجود به داخل نفوذ کند. با سرویس مرتب لپ تاپ می توان از خرابی قطعات سخت افزاری ان پیشگیری نمود. 
وارد شدن هر گونه ضربه و فشار زیاد به این قطعه نیز می تواند شکستگی و ترک خوردگی ان را باعث شود. در این مواقع معمولا ظاهر صفحه ی تاچ، با حالت پیش از وارد شدن ضربه تفاوتی دارد. شکستگی و خراشیدگی صفحه ی تاچ به صورت چشمی از سوی کاربر قابل ملاحظه است و پس از مشاهده ی ان می توان در جهت تعمیر یا تعویض این قطعه به مراکز مربوطه مراجعه کرد.
اما اگر پس از وارد شدن ضربه به تاچ پد، هیچ نشانه ی ظاهری از خرابی ان مشاهده نشود اما عملکرد تاچ پد مختل شود، به احتمال اجزای داخلی مربوط به این قطعه دچار اسیب شده اند. در چنین شرایطی می توانید به مراکز تعمیرات لپ تاپ اچ پی، از جمله نمایندگی تعمیر لپ تاپ اچ پی کرج مراجعه نمایید تا کارشناسان این مرکز، با بررسی دقیق و انجام اصولی مراحل عیب یابی، از مشکل تاچ پد لپ تاپ شما اطلاع یافته و در جهت رفع آن اقدام نمایند. 
البته باید بدانید که علت خرابی و از کار افتادگی تاچ پد تنها به مشکلات سخت فزاری مربوط نمی شود. در برخی مواقع این مشکل، به دلیل وجود اختلال در بخش های نرم افزاری مربوطه رخ داده است که با دستکاری تنظیمات قابل رفع می باشد. شما می توانید برای اطلاع بیشتر در این مورد و مشورت با کارشناسان این حوزه، با نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی در کرج تماس بگیرید.

تعمیر و تعویض تاچ پد در نمایندگی اچ پی کرج

در صورت خرابی تاچ پد و یا خرابی هر یک از قطعات سخت افزاری لپ تاپ خود، بهتر است به جای دستکاری ان و در پیش گرفتن روش های غیر اصولی، به یک مرکز تعمیرات معتبر مراجعه کنید. نمایندگی اچ پی کرج، از جمله مراکزی بوده که می تواند تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ اچ پی شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.
این مرکز با نوین ترین شیوه های دنیا به تعمیر و تعویض قطعات می پردازد و برای انجام این کار، از حرفه ای ترین کارشناسان و ابزار آلات و دستگاه های فوق تخصصی کمک می گیرد. بنابراین می توانید پس از مشاهده ی خرابی تاچ پد لپ تاپ اچ پی خود، در جهت رفع مشکل واقع شده، به نمایندگی تعمیرات  لپ تاپ اچ پی در کرج مراجعه کنید.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید